Standings


‹ Back to Scoreboard

Division I, Class 1A:  Region 1  Region 2  Region 3  Region 4  Region 5  Region 6  Region 7  Region 8
Division I, Class 2A:  Region 1  Region 2  Region 3  Region 4  Region 5  Region 6  Region 7  Region 8
Division I, Class 3A:  Region 1  Region 2  Region 3  Region 4  Region 5  Region 6  Region 7  Region 8
Division I, Class 4A:  Region 1  Region 2  Region 3  Region 4  Region 5  Region 6  Region 7  Region 8
Division I, Class 5A:  Region 1  Region 2  Region 3  Region 4  Region 5  Region 6  Region 7  Region 8
Division I, Class 6A:  Region 1  Region 2  Region 3  Region 4
Division II, Class A:  East/Middle Region, District 1  East/Middle Region, District 2  District 1, West Region  District 2, West Region
Division II, Class AA:  East/Middle Region  West Region

Updated November 2, 2016 11:35 AM Central Time

Division I, Class 1A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Cloudland 4 0 224 41 4 6 370 275 Concord Christian, Hancock Co., Oakdale, Unaka,
Oakdale 3 1 133 73 6 4 300 231 Concord Christian, Hancock Co., Unaka,
Hancock Co. 2 2 102 48 4 6 219 192 Concord Christian, Unaka,
Unaka 1 3 78 202 1 9 124 525 Concord Christian,
Concord Christian 0 4 53 226 0 9 84 507

Division I, Class 1A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Greenback 6 0 317 73 10 0 495 106 Coalfield, Harriman, Jellico, Midway, Oneida, Sunbright,
Coalfield 5 1 232 121 9 1 446 163 Harriman, Jellico, Midway, Oneida, Sunbright,
Oneida 4 2 171 126 7 3 292 230 Harriman, Jellico, Midway, Sunbright,
Harriman 3 3 205 183 7 3 373 224 Jellico, Midway, Sunbright,
Midway 2 4 177 154 5 5 359 196 Jellico, Sunbright,
Jellico 1 5 84 284 4 6 254 374 Sunbright,
Sunbright 0 6 67 312 1 9 128 483

Division I, Class 1A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
South Pittsburg 5 0 268 44 9 1 449 114 Chattanooga Grace, Copper Basin, Lookout Valley, Sale Creek, Whitwell,
Whitwell 4 1 208 117 5 5 297 261 Chattanooga Grace, Copper Basin, Lookout Valley, Sale Creek,
Copper Basin 3 2 110 109 5 5 189 255 Chattanooga Grace, Lookout Valley, Sale Creek,
Chattanooga Grace 2 3 166 157 4 6 274 273 Lookout Valley, Sale Creek,
Sale Creek 1 4 48 220 3 7 107 377 Lookout Valley,
Lookout Valley 0 5 54 207 1 9 77 392

Division I, Class 1A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Columbia Academy 8 0 307 135 9 0 328 138 Cornersville, Fayetteville, Franklin Grace, Huntland, Moore Co., Mt. Pleasant, Richland, Summertown,
Fayetteville 7 1 305 164 8 2 349 197 Cornersville, Franklin Grace, Huntland, Moore Co., Mt. Pleasant, Richland, Summertown,
Summertown 6 2 238 208 8 2 316 242 Cornersville, Franklin Grace, Huntland, Moore Co., Mt. Pleasant, Richland,
Cornersville 5 3 214 164 5 5 238 192 Franklin Grace, Huntland, Moore Co., Mt. Pleasant, Richland,
Huntland 4 4 296 274 5 5 336 325 Franklin Grace, Moore Co., Mt. Pleasant, Richland,
Moore Co. 3 5 199 273 3 7 211 312 Franklin Grace, Mt. Pleasant, Richland,
Franklin Grace 2 6 292 308 2 7 325 342 Mt. Pleasant, Richland,
Mt. Pleasant 1 7 222 367 1 9 268 451 Richland,
Richland 0 8 115 295 1 9 193 358

Division I, Class 1A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Nashville Christian 8 0 375 70 8 2 410 109 Clay Co., Gordonsville, Jo Byrns, Monterey, MTCS, Pickett Co., Red Boiling Springs, Trousdale Co.,
Gordonsville 7 1 277 112 7 3 306 174 Clay Co., Jo Byrns, Monterey, MTCS, Pickett Co., Red Boiling Springs, Trousdale Co.,
Trousdale Co. 6 2 270 99 8 2 325 106 Clay Co., Jo Byrns, Monterey, MTCS, Pickett Co., Red Boiling Springs,
MTCS 5 3 310 154 7 3 375 169 Clay Co., Jo Byrns, Monterey, Pickett Co., Red Boiling Springs,
Jo Byrns 4 4 167 191 5 5 215 250 Clay Co., Monterey, Pickett Co., Red Boiling Springs,
Monterey 3 5 173 199 3 7 180 260 Clay Co., Pickett Co., Red Boiling Springs,
Red Boiling Springs 2 6 119 255 3 7 167 317 Clay Co., Pickett Co.,
Clay Co. 1 7 98 368 2 8 148 438 Pickett Co.,
Pickett Co. 0 8 102 443 0 10 134 552

Division I, Class 1A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Wayne Co. 7 0 331 66 10 0 470 148 Clarksville Academy, Collinwood, Hollow Rock-Bruceton, Houston Co., Huntingdon, McEwen, Perry Co.,
Huntingdon 6 1 358 76 7 2 420 153 Clarksville Academy, Collinwood, Hollow Rock-Bruceton, Houston Co., McEwen, Perry Co.,
Hollow Rock-Bruceton 5 2 187 207 6 4 252 318 Clarksville Academy, Collinwood, Houston Co., McEwen, Perry Co.,
Collinwood 3 4 169 200 6 4 239 227 Houston Co., McEwen, Perry Co.,
McEwen 3 4 162 171 6 4 259 231 Clarksville Academy, Houston Co., Perry Co.,
Clarksville Academy 3 4 181 263 3 6 215 319 Collinwood, Houston Co., Perry Co.,
Perry Co. 1 6 178 365 2 8 230 502 Houston Co.,
Houston Co. 0 7 83 301 0 10 131 412

Division I, Class 1A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Dresden 8 0 397 47 10 0 506 71 Gleason, Greenfield, Humboldt, Lake Co., Peabody, South Fulton, Union City, West Carroll,
Union City 7 1 396 147 9 1 506 177 Gleason, Greenfield, Humboldt, Lake Co., Peabody, South Fulton, West Carroll,
Peabody 6 2 262 152 7 3 322 208 Gleason, Greenfield, Humboldt, Lake Co., South Fulton, West Carroll,
Humboldt 5 3 281 194 6 4 300 231 Gleason, Greenfield, Lake Co., South Fulton, West Carroll,
Lake Co. 4 4 162 201 5 5 204 258 Gleason, Greenfield, South Fulton, West Carroll,
South Fulton 3 5 234 274 5 5 344 313 Gleason, Greenfield, West Carroll,
Greenfield 2 6 143 313 3 7 195 339 Gleason, West Carroll,
West Carroll 1 7 122 325 1 9 144 387 Gleason,
Gleason 0 8 46 390 1 9 122 466

Division I, Class 1A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
KIPP 3 0 146 35 6 3 322 151 Booker T. Washington, Memphis Middle College, Middleton,
Memphis Middle College 2 1 130 76 6 4 296 219 Booker T. Washington, Middleton,
Middleton 1 2 33 129 2 7 102 354 Booker T. Washington,
Booker T. Washington 0 3 46 115 1 8 92 322

Division I, Class 2A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Happy Valley 6 1 332 77 9 1 501 77 Cosby, Cumberland Gap, Hampton, North Greene, South Greene, Sullivan North,
Hampton 6 1 362 119 9 1 504 191 Cosby, Cumberland Gap, Gatlinburg-Pittman, North Greene, South Greene, Sullivan North,
Sullivan North 5 2 283 152 8 2 413 186 Cosby, Cumberland Gap, Gatlinburg-Pittman, North Greene, South Greene,
Gatlinburg-Pittman 5 2 256 146 6 4 332 254 Cosby, Cumberland Gap, Happy Valley, North Greene, South Greene,
South Greene 3 4 151 269 5 5 205 339 Cosby, Cumberland Gap, North Greene,
North Greene 2 5 124 251 3 7 202 315 Cosby, Cumberland Gap,
Cumberland Gap 1 6 93 280 2 8 152 361 Cosby,
Cosby 0 7 63 370 1 9 90 462

Division I, Class 2A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Austin-East 6 0 294 26 9 1 448 80 Knoxville Grace, Oliver Springs, Rockwood, Sweetwater, Tellico Plains, Wartburg Central,
Knoxville Grace 5 1 224 68 5 5 287 210 Oliver Springs, Rockwood, Sweetwater, Tellico Plains, Wartburg Central,
Sweetwater 4 2 184 156 7 3 284 199 Oliver Springs, Rockwood, Tellico Plains, Wartburg Central,
Rockwood 3 3 135 165 5 5 198 238 Oliver Springs, Tellico Plains, Wartburg Central,
Oliver Springs 2 4 134 201 5 5 222 249 Tellico Plains, Wartburg Central,
Tellico Plains 1 5 128 241 3 7 196 346 Wartburg Central,
Wartburg Central 0 6 51 293 0 10 103 459

Division I, Class 2A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Marion Co. 7 0 301 67 9 1 415 100 Bledsoe Co., Boyd Buchanan, Brainerd, Meigs Co., Polk Co., Silverdale, Tyner,
Meigs Co. 6 1 194 107 9 1 282 131 Bledsoe Co., Boyd Buchanan, Brainerd, Polk Co., Silverdale, Tyner,
Boyd Buchanan 5 2 137 86 7 3 185 162 Bledsoe Co., Brainerd, Polk Co., Silverdale, Tyner,
Tyner 4 3 158 110 4 6 192 206 Bledsoe Co., Brainerd, Polk Co., Silverdale,
Silverdale 3 4 144 164 6 4 286 171 Bledsoe Co., Brainerd, Polk Co.,
Bledsoe Co. 2 5 105 172 3 7 146 248 Brainerd, Polk Co.,
Polk Co. 1 6 65 196 3 7 140 262 Brainerd,
Brainerd 0 7 74 276 0 10 107 402

Division I, Class 2A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Forrest 6 1 221 81 9 1 284 95 Cascade, Community, Eagleville, East Robertson, Watertown, Westmoreland,
Watertown 6 1 330 126 9 1 475 172 Cascade, Community, Eagleville, East Robertson, Jackson Co., Westmoreland,
Jackson Co. 6 1 169 91 8 2 290 165 Cascade, Community, Eagleville, East Robertson, Forrest, Westmoreland,
Westmoreland 4 3 156 137 4 6 169 227 Cascade, Community, Eagleville, East Robertson,
Eagleville 2 5 161 194 3 6 208 265 Cascade, Community,
Cascade 2 5 77 207 4 6 145 264 Community, East Robertson,
Community 1 6 82 236 2 8 184 337 East Robertson,
East Robertson 1 6 120 244 2 8 168 313 Eagleville,
Nolensville 0 0 0 0 0 1 7 42

Division I, Class 2A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Waverly 5 0 225 27 9 1 388 91 Hickman Co., Lewis Co., Loretto, Riverside, Scotts Hill,
Lewis Co. 3 2 147 127 8 2 317 167 Hickman Co., Loretto, Riverside,
Riverside 3 2 120 102 5 5 249 270 Hickman Co., Loretto, Scotts Hill,
Scotts Hill 3 2 138 115 7 3 350 201 Hickman Co., Lewis Co., Loretto,
Hickman Co. 1 4 67 194 4 6 217 361 Loretto,
Loretto 0 5 57 189 0 10 135 350

Division I, Class 2A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Adamsville 5 0 226 65 10 0 360 93 Gibson Co., Halls, Jackson Christian, McKenzie, Trinity Christian,
Jackson Christian 4 1 157 128 4 6 215 321 Gibson Co., Halls, McKenzie, Trinity Christian,
Trinity Christian 3 2 146 143 3 7 221 343 Gibson Co., Halls, McKenzie,
McKenzie 2 3 214 183 5 5 373 288 Gibson Co., Halls,
Gibson Co. 1 4 61 169 4 6 229 272 Halls,
Halls 0 5 88 204 3 6 285 282

Division I, Class 2A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Douglass 3 1 145 62 6 4 205 192 Hillcrest, MAHS, MLK Prep,
MAHS 3 1 129 44 5 5 255 252 Hillcrest, MLK Prep, Trezevant,
Trezevant 3 1 144 15 5 5 276 151 Douglass, Hillcrest, MLK Prep,
Hillcrest 1 3 26 150 1 9 78 440 MLK Prep,
MLK Prep 0 4 24 197 0 10 36 548

Division I, Class 2A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Mitchell 4 0 155 26 6 4 256 175 Fairley, Manassas, Oakhaven, Westwood,
Westwood 3 1 100 109 4 6 198 341 Fairley, Manassas, Oakhaven,
Oakhaven 2 2 50 94 4 5 150 227 Fairley, Manassas,
Fairley 1 3 50 92 2 8 96 290 Manassas,
Manassas 0 4 60 94 0 10 94 357

Division I, Class 3A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Elizabethton 7 0 354 56 9 1 440 111 Chuckey-Doak, Claiborne, Johnson Co., Northview Academy, Pigeon Forge, Unicoi Co., West Greene,
Northview Academy 5 2 254 206 6 4 344 344 Chuckey-Doak, Claiborne, Pigeon Forge, Unicoi Co., West Greene,
Pigeon Forge 5 2 219 146 5 5 269 222 Chuckey-Doak, Claiborne, Johnson Co., Unicoi Co., West Greene,
Unicoi Co. 4 3 195 172 5 5 236 275 Chuckey-Doak, Claiborne, Johnson Co., West Greene,
Johnson Co. 3 4 131 165 4 6 206 273 Chuckey-Doak, Claiborne, Northview Academy,
Chuckey-Doak 2 5 120 262 3 7 190 351 Claiborne, West Greene,
West Greene 2 5 102 205 3 7 156 257 Claiborne, Johnson Co.,
Claiborne 0 7 139 302 2 8 227 387

Division I, Class 3A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Alcoa 5 0 229 24 9 1 410 101 CAK, Kingston, Loudon, McMinn Central, Scott,
CAK 4 1 174 155 8 2 354 275 Kingston, Loudon, McMinn Central, Scott,
Scott 3 2 191 134 7 3 374 210 Kingston, Loudon, McMinn Central,
McMinn Central 2 3 106 168 4 6 191 330 Kingston, Loudon,
Kingston 1 4 94 168 4 6 217 272 Loudon,
Loudon 0 5 52 197 1 9 89 351

Division I, Class 3A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Red Bank 5 0 114 21 7 3 176 171 Chattanooga Christian, East Ridge, Howard, Notre Dame, Signal Mountain,
Notre Dame 4 1 178 67 6 4 277 203 Chattanooga Christian, East Ridge, Howard, Signal Mountain,
East Ridge 3 2 123 135 5 5 211 205 Chattanooga Christian, Howard, Signal Mountain,
Howard 2 3 63 72 3 7 115 147 Chattanooga Christian, Signal Mountain,
Signal Mountain 1 4 80 157 2 8 136 308 Chattanooga Christian,
Chattanooga Christian 0 5 63 169 5 5 246 217

Division I, Class 3A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Sequatchie Co. 6 0 201 53 10 0 337 132 Cannon Co., DeKalb Co., Grundy Co., Smith Co., Upperman, York Institute,
DeKalb Co. 5 1 146 102 7 3 243 212 Cannon Co., Grundy Co., Smith Co., Upperman, York Institute,
Smith Co. 3 3 180 117 5 5 255 228 Cannon Co., Grundy Co., Upperman,
Upperman 3 3 79 82 4 6 126 192 Cannon Co., Grundy Co., York Institute,
York Institute 3 3 174 145 4 6 237 257 Cannon Co., Grundy Co., Smith Co.,
Grundy Co. 1 5 74 177 1 9 99 363 Cannon Co.,
Cannon Co. 0 6 38 216 2 8 104 324

Division I, Class 3A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Stratford 6 0 167 68 10 0 323 89 CPA, East Nashville, Goodpasture, Greenbrier, White House Heritage, Whites Creek,
Goodpasture 5 1 186 114 8 2 269 158 CPA, East Nashville, Greenbrier, White House Heritage, Whites Creek,
CPA 4 2 186 64 4 6 193 225 East Nashville, Greenbrier, White House Heritage, Whites Creek,
East Nashville 3 3 119 92 4 6 188 206 Greenbrier, White House Heritage, Whites Creek,
Greenbrier 2 4 115 167 5 5 230 246 White House Heritage, Whites Creek,
Whites Creek 1 5 92 248 3 7 183 342 White House Heritage,
White House Heritage 0 6 117 229 4 6 208 284

Division I, Class 3A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Fairview 6 0 236 105 10 0 378 175 Camden, Cheatham Co., East Hickman, Harpeth, Stewart Co., Sycamore,
Camden 4 2 193 89 6 3 258 150 East Hickman, Harpeth, Stewart Co., Sycamore,
Harpeth 4 2 174 121 8 2 316 235 Cheatham Co., East Hickman, Stewart Co., Sycamore,
Cheatham Co. 3 3 161 118 5 5 287 234 Camden, Stewart Co., Sycamore,
Sycamore 2 4 78 125 5 5 145 176 East Hickman, Stewart Co.,
Stewart Co. 1 5 110 255 3 7 216 363 East Hickman,
East Hickman 1 5 68 207 1 9 100 373 Cheatham Co.,

Division I, Class 3A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Liberty Magnet 6 0 252 58 8 2 328 146 Dyersburg, Jackson South Side, McNairy Central, Milan, South Gibson, Westview,
Dyersburg 5 1 200 84 8 2 346 120 Jackson South Side, McNairy Central, Milan, South Gibson, Westview,
Milan 4 2 244 108 8 2 428 171 Jackson South Side, McNairy Central, South Gibson, Westview,
South Gibson 3 3 120 179 7 3 279 263 Jackson South Side, McNairy Central, Westview,
McNairy Central 2 4 61 190 5 5 135 232 Jackson South Side, Westview,
Jackson South Side 1 5 92 190 1 9 193 371 Westview,
Westview 0 6 74 234 0 10 113 365

Division I, Class 3A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Raleigh Egypt 5 1 147 89 9 1 290 129 Bolivar Central, Covington, Hamilton, Melrose, Sheffield,
Bolivar Central 4 2 234 127 8 2 430 213 Covington, Fayette Ware, Hamilton, Sheffield,
Covington 4 2 215 160 6 4 268 280 Fayette Ware, Hamilton, Melrose, Sheffield,
Fayette Ware 4 2 201 156 8 2 350 197 Hamilton, Melrose, Raleigh Egypt, Sheffield,
Melrose 3 3 263 184 3 7 291 327 Bolivar Central, Hamilton, Sheffield,
Hamilton 1 5 110 256 3 7 200 376 Sheffield,
Sheffield 0 6 78 276 0 10 126 461

Division I, Class 4A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Greeneville 7 0 444 27 10 0 554 43 Cherokee, Grainger, Seymour, Sullivan Central, Sullivan East, Sullivan South, Volunteer,
Sullivan East 6 1 261 184 9 1 366 219 Cherokee, Grainger, Seymour, Sullivan Central, Sullivan South, Volunteer,
Grainger 4 3 202 138 6 4 314 195 Cherokee, Seymour, Sullivan Central, Sullivan South,
Cherokee 4 3 209 222 6 4 330 324 Seymour, Sullivan Central, Sullivan South, Volunteer,
Seymour 3 4 183 192 5 5 283 275 Sullivan Central, Sullivan South, Volunteer,
Volunteer 3 4 129 191 5 5 226 297 Grainger, Sullivan Central, Sullivan South,
Sullivan South 1 6 155 286 2 8 223 394 Sullivan Central,
Sullivan Central 0 7 18 361 0 10 51 498

Division I, Class 4A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Knoxville Catholic 5 0 262 91 9 1 447 135 Anderson Co., Knoxville Carter, Knoxville Central, Knoxville Fulton, Union Co.,
Knoxville Central 4 1 190 117 8 2 337 175 Anderson Co., Knoxville Carter, Knoxville Fulton, Union Co.,
Knoxville Fulton 3 2 216 117 6 4 441 213 Anderson Co., Knoxville Carter, Union Co.,
Knoxville Carter 2 3 159 185 3 7 280 354 Anderson Co., Union Co.,
Anderson Co. 1 4 134 202 3 7 299 397 Union Co.,
Union Co. 0 5 14 263 0 10 34 529

Division I, Class 4A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Stone Memorial 6 0 249 82 10 0 387 123 Chattanooga Central, Cumberland Co., East Hamilton, Hixson, Livingston Academy, Sequoyah,
Hixson 5 1 157 109 6 4 209 270 Chattanooga Central, Cumberland Co., East Hamilton, Livingston Academy, Sequoyah,
Chattanooga Central 3 3 104 118 3 7 143 223 East Hamilton, Livingston Academy, Sequoyah,
East Hamilton 3 3 168 99 5 5 225 198 Cumberland Co., Livingston Academy, Sequoyah,
Livingston Academy 2 4 124 152 2 8 153 255 Cumberland Co., Sequoyah,
Sequoyah 1 5 107 236 2 8 195 395 Cumberland Co.,
Cumberland Co. 1 5 49 162 1 9 105 320 Chattanooga Central,

Division I, Class 4A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Marshall Co. 5 0 250 29 9 1 433 105 Giles Co., Lawrence Co., Page, Spring Hill, Tullahoma,
Page 4 1 143 148 6 3 250 210 Giles Co., Lawrence Co., Spring Hill, Tullahoma,
Giles Co. 3 2 178 170 7 3 383 259 Lawrence Co., Spring Hill, Tullahoma,
Spring Hill 2 3 158 163 5 5 342 333 Lawrence Co., Tullahoma,
Lawrence Co. 1 4 95 156 3 7 170 269 Tullahoma,
Tullahoma 0 5 109 267 0 10 166 494

Division I, Class 4A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Pearl Cohn 5 0 240 41 9 1 409 118 Macon Co., Maplewood, Portland, Springfield, White House,
Maplewood 4 1 158 103 7 3 263 209 Macon Co., Portland, Springfield, White House,
Macon Co. 3 2 124 129 8 2 316 216 Portland, Springfield, White House,
Springfield 2 3 132 97 5 5 285 215 Portland, White House,
Portland 1 4 97 228 1 9 151 413 White House,
White House 0 5 56 209 0 10 124 345

Division I, Class 4A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Lipscomb Academy 5 0 154 54 7 2 246 146 Clarksville Northwest, Creek Wood, Hillwood, Kenwood, Montgomery Central,
Clarksville Northwest 4 1 140 106 6 4 281 202 Creek Wood, Hillwood, Kenwood, Montgomery Central,
Hillwood 2 3 129 170 4 6 249 289 Kenwood, Montgomery Central,
Kenwood 2 3 156 144 3 7 239 318 Creek Wood, Montgomery Central,
Montgomery Central 1 4 111 161 3 7 238 288 Creek Wood,
Creek Wood 1 4 154 209 4 6 296 325 Hillwood,

Division I, Class 4A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Haywood 8 0 306 146 9 1 348 232 Chester Co., Crockett Co., Dyer Co., Hardin Co., Jackson Northside, Lexington, Obion Co., Ripley,
Lexington 6 2 257 165 8 2 342 188 Chester Co., Crockett Co., Dyer Co., Jackson Northside, Obion Co., Ripley,
Jackson North Side 6 2 278 149 7 3 295 194 Chester Co., Crockett Co., Dyer Co., Hardin Co., Obion Co., Ripley,
Hardin Co. 6 2 221 129 7 3 256 161 Chester Co., Crockett Co., Dyer Co., Lexington, Obion Co., Ripley,
Dyer Co. 4 4 214 219 5 5 252 272 Chester Co., Crockett Co., Obion Co., Ripley,
Crockett Co. 2 6 176 226 3 7 231 278 Obion Co., Ripley,
Ripley 2 6 70 254 2 8 77 331 Chester Co., Obion Co.,
Chester Co. 2 6 139 195 2 8 146 231 Crockett Co., Obion Co.,
Obion Co. 0 8 146 324 1 9 235 412

Division I, Class 4A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Ridgeway 4 0 214 29 7 3 398 175 Craigmont, Kingsbury, Memphis East, Millington,
Memphis East 3 1 160 52 8 2 349 131 Craigmont, Kingsbury, Millington,
Craigmont 2 2 79 117 2 8 121 268 Kingsbury, Millington,
Millington 1 3 85 161 2 8 173 372 Kingsbury,
Kingsbury 0 4 34 213 3 7 162 388

Division I, Class 5A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Morristown West 6 0 231 111 8 2 284 159 Cocke Co., Daniel Boone, David Crockett, Morristown East, Sevier Co., Tennessee High,
Morristown East 5 1 178 107 6 4 257 265 Cocke Co., Daniel Boone, David Crockett, Sevier Co., Tennessee High,
Daniel Boone 3 3 161 179 5 5 228 236 Cocke Co., David Crockett, Tennessee High,
David Crockett 3 3 131 138 4 6 194 259 Cocke Co., Sevier Co., Tennessee High,
Sevier Co. 3 3 145 126 3 7 200 291 Cocke Co., Daniel Boone, Tennessee High,
Cocke Co. 1 5 149 237 2 8 298 405 Tennessee High,
Tennessee High 0 6 119 216 2 8 209 342

Division I, Class 5A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Gibbs 5 0 158 82 7 3 302 259 Heritage, Knoxville Halls, Knoxville West, Powell, South Doyle,
Knoxville Halls 3 2 154 127 7 3 331 241 Heritage, Powell, South Doyle,
South Doyle 3 2 136 105 5 5 260 287 Heritage, Knoxville West, Powell,
Heritage 2 3 147 132 5 5 255 250 Knoxville West, Powell,
Knoxville West 2 3 92 75 4 6 158 170 Knoxville Halls, Powell,
Powell 0 5 64 230 1 9 121 449

Division I, Class 5A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Oak Ridge 5 0 215 60 8 2 391 181 Campbell Co., Clinton, Farragut, Karns, Lenoir City,
Farragut 4 1 252 89 9 1 449 169 Campbell Co., Clinton, Karns, Lenoir City,
Campbell Co. 3 2 158 85 8 2 363 155 Clinton, Karns, Lenoir City,
Lenoir City 1 4 54 194 3 7 140 323 Clinton,
Clinton 1 4 88 186 1 9 173 433 Karns,
Karns 1 4 73 226 1 9 119 447 Lenoir City,

Division I, Class 5A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Rhea Co. 6 0 223 94 8 2 358 190 Cleveland, McMinn Co., Ooltewah, Soddy-Daisy, Walker Valley, White Co.,
Ooltewah 5 1 238 100 8 2 397 212 Cleveland, McMinn Co., Soddy-Daisy, Walker Valley, White Co.,
McMinn Co. 4 2 152 125 7 3 270 215 Cleveland, Soddy-Daisy, Walker Valley, White Co.,
Walker Valley 3 3 261 193 6 4 446 274 Cleveland, Soddy-Daisy, White Co.,
Cleveland 2 4 195 182 5 5 323 242 Soddy-Daisy, White Co.,
Soddy-Daisy 1 5 121 269 3 7 241 356 White Co.,
White Co. 0 6 62 289 3 7 201 366

Division I, Class 5A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Independence 7 0 344 98 10 0 417 146 Columbia, Franklin Co., LaVergne, Lincoln Co., Shelbyville, Stewarts Creek, Summit,
Shelbyville 5 2 283 255 8 2 404 319 Columbia, Franklin Co., LaVergne, Lincoln Co., Stewarts Creek,
Stewarts Creek 5 2 263 139 6 4 309 258 Columbia, Franklin Co., LaVergne, Lincoln Co., Summit,
Summit 5 2 258 134 7 3 339 172 Columbia, Franklin Co., LaVergne, Lincoln Co., Shelbyville,
LaVergne 3 4 220 223 3 7 279 325 Columbia, Franklin Co., Lincoln Co.,
Franklin Co. 2 5 109 221 3 7 155 318 Columbia, Lincoln Co.,
Lincoln Co. 1 6 110 252 3 7 175 293 Columbia,
Columbia 0 7 72 337 0 10 154 494

Division I, Class 5A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Cane Ridge 7 0 275 122 10 0 391 155 Beech, Gallatin, Glencliff, Hendersonville, Hillsboro, Hunters Lane, Station Camp,
Hillsboro 5 2 223 81 6 4 264 150 Beech, Gallatin, Glencliff, Hunters Lane, Station Camp,
Beech 5 2 199 119 7 3 303 185 Gallatin, Glencliff, Hendersonville, Hunters Lane, Station Camp,
Gallatin 4 3 258 156 6 4 349 259 Glencliff, Hendersonville, Hunters Lane, Station Camp,
Hendersonville 4 3 245 163 7 3 351 207 Glencliff, Hillsboro, Hunters Lane, Station Camp,
Station Camp 2 5 150 168 4 6 226 236 Glencliff, Hunters Lane,
Hunters Lane 1 6 33 272 1 9 46 346 Glencliff,
Glencliff 0 7 58 360 0 10 78 493

Division I, Class 5A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Centennial 7 0 234 86 9 1 304 155 Brentwood, Clarksville, Clarksville Northeast, Dickson Co., Henry Co., Rossview, West Creek,
Brentwood 5 2 235 123 6 4 303 195 Clarksville, Clarksville Northeast, Dickson Co., Henry Co., West Creek,
Henry Co. 5 2 242 137 5 4 307 207 Clarksville, Clarksville Northeast, Dickson Co., Rossview, West Creek,
Rossview 5 2 192 148 5 5 250 246 Brentwood, Clarksville, Clarksville Northeast, Dickson Co., West Creek,
Clarksville Northeast 3 4 181 200 5 5 250 246 Clarksville, Dickson Co., West Creek,
Dickson Co. 2 5 248 285 3 7 375 411 Clarksville, West Creek,
Clarksville 1 6 87 230 2 8 143 336 West Creek,
West Creek 0 7 55 265 0 10 76 371

Division I, Class 5A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Memphis Central 7 0 188 57 9 1 256 97 Bolton, Brighton, Kirby, Memphis Overton, Munford, Southwind, Wooddale,
Brighton 5 2 217 153 7 3 311 197 Bolton, Kirby, Memphis Overton, Munford, Southwind,
Kirby 4 3 175 116 4 6 231 248 Bolton, Memphis Overton, Southwind, Wooddale,
Bolton 4 3 151 161 5 5 234 251 Memphis Overton, Munford, Southwind, Wooddale,
Munford 3 4 125 113 5 5 215 126 Kirby, Memphis Overton, Wooddale,
Wooddale 3 4 124 153 3 7 160 275 Brighton, Memphis Overton, Southwind,
Southwind 2 5 120 168 4 6 212 222 Memphis Overton, Munford,
Memphis Overton 0 7 100 279 3 7 206 301

Division I, Class 6A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Maryville 7 0 315 92 10 0 447 156 Bearden, Bradley Central, Dobyns Bennett, Hardin Valley, Jefferson Co., Science Hill, William Blount,
Hardin Valley 5 2 135 117 7 3 234 141 Bearden, Bradley Central, Jefferson Co., Science Hill, William Blount,
Bradley Central 5 2 210 150 8 2 323 190 Bearden, Dobyns Bennett, Jefferson Co., Science Hill, William Blount,
Science Hill 4 3 210 184 7 3 311 253 Bearden, Dobyns Bennett, Jefferson Co., William Blount,
Dobyns Bennett 3 4 240 232 5 5 353 294 Bearden, Hardin Valley, Jefferson Co.,
Bearden 2 5 118 203 4 6 261 258 Jefferson Co., William Blount,
Jefferson Co. 1 6 99 245 3 7 180 302 William Blount,
William Blount 1 6 129 233 2 8 181 313 Dobyns Bennett,

Division I, Class 6A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Oakland 7 0 348 28 10 0 486 47 Blackman, Coffee Co., Cookeville, Riverdale, Siegel, Smyrna, Warren Co.,
Blackman 6 1 204 140 7 3 302 228 Coffee Co., Cookeville, Riverdale, Siegel, Smyrna, Warren Co.,
Riverdale 4 3 173 152 5 5 259 214 Coffee Co., Siegel, Smyrna, Warren Co.,
Smyrna 4 3 236 136 6 4 346 197 Coffee Co., Cookeville, Siegel, Warren Co.,
Siegel 3 4 146 172 3 7 191 249 Coffee Co., Cookeville, Warren Co.,
Cookeville 3 4 161 204 6 4 265 211 Coffee Co., Riverdale, Warren Co.,
Warren Co. 1 6 68 269 2 8 133 336 Coffee Co.,
Coffee Co. 0 7 73 308 1 9 180 421

Division I, Class 6A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Mt. Juliet 6 1 271 129 8 2 357 169 Antioch, Franklin, Lebanon, McGavock, Nashville Overton, Wilson Central,
Franklin 6 1 264 124 8 2 356 179 Antioch, Lebanon, McGavock, Nashville Overton, Ravenwood, Wilson Central,
Wilson Central 5 2 276 179 8 2 382 231 Antioch, Lebanon, McGavock, Nashville Overton, Ravenwood,
Nashville Overton 4 3 210 144 6 4 304 191 Antioch, Lebanon, McGavock, Ravenwood,
Ravenwood 4 3 174 112 5 5 221 193 Antioch, Lebanon, McGavock, Mt. Juliet,
Antioch 2 5 90 243 3 7 127 319 Lebanon, McGavock,
McGavock 1 6 109 229 1 9 145 357 Lebanon,
Lebanon 0 7 75 309 1 9 123 391

Division I, Class 6A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Whitehaven 7 0 246 57 10 0 337 85 Arlington, Bartlett, Collierville, Cordova, Germantown, Houston, White Station,
Cordova 6 1 204 103 9 1 311 116 Arlington, Bartlett, Collierville, Germantown, Houston, White Station,
White Station 5 2 241 108 6 4 298 174 Arlington, Bartlett, Collierville, Germantown, Houston,
Houston 4 3 144 191 4 5 175 278 Arlington, Bartlett, Collierville, Germantown,
Arlington 2 5 216 243 5 5 362 279 Bartlett, Collierville,
Collierville 2 5 169 205 3 7 229 221 Bartlett, Germantown,
Germantown 2 5 123 202 3 7 206 297 Arlington, Bartlett,
Bartlett 0 7 96 330 3 7 241 348

Division II, Class A, East/Middle Region, District 1
District 1 Overall District Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Knoxville Webb 4 0 155 37 8 1 295 138 DCA, Friendship Christian, King's Academy, Mt. Juliet Christian,
DCA 3 1 157 115 7 3 345 247 Friendship Christian, King's Academy, Mt. Juliet Christian,
Friendship Christian 2 2 94 79 6 4 274 191 King's Academy, Mt. Juliet Christian,
King's Academy 1 3 86 170 4 6 321 316 Mt. Juliet Christian,
Mt. Juliet Christian 0 4 79 170 6 4 318 262

Division II, Class A, East/Middle Region, District 2
District 2 Overall District Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
BGA 3 0 118 47 7 3 306 202 Davidson Academy, Ezell-Harding, FRA,
Davidson Academy 2 1 132 134 7 3 360 271 Ezell-Harding, FRA,
FRA 1 2 87 95 1 8 151 289 Ezell-Harding,
Ezell-Harding 0 3 73 134 4 6 343 318
Zion Christian 0 0 0 0 1 8 176 434

Division II, Class A, District 1, West Region
District 1 Overall District Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Lausanne 4 0 154 48 10 0 458 108 ECS, FACS, Harding Academy, Northpoint Christian,
Harding Academy 3 1 128 84 8 1 332 113 ECS, FACS, Northpoint Christian,
FACS 2 2 100 142 7 3 295 275 ECS, Northpoint Christian,
ECS 1 3 104 116 2 8 203 295 Northpoint Christian,
Northpoint Christian 0 4 47 143 4 6 257 245

Division II, Class A, District 2, West Region
District 2 Overall District Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
St. George's 3 0 143 37 8 2 403 197 Fayette Academy, Tipton-Rosemark, USJ,
USJ 2 1 113 61 7 3 357 218 Fayette Academy, Tipton-Rosemark,
Fayette Academy 2 2 110 125 7 3 336 234 Rossville, Tipton-Rosemark,
Tipton-Rosemark 0 4 93 182 5 5 338 334
Rossville 1 1 50 104 7 2 344 275 Tipton-Rosemark,

Division II, Class AA, East/Middle Region
East/Middle Region Overall East/Middle Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
MBA 5 1 194 119 8 2 356 159 Baylor, Brentwood Academy, Father Ryan, McCallie, Pope John Paul,
Brentwood Academy 5 1 229 101 7 2 357 168 Baylor, Ensworth, Father Ryan, McCallie, Pope John Paul,
Ensworth 4 2 138 120 7 3 262 164 Father Ryan, MBA, McCallie, Pope John Paul,
McCallie 3 3 226 175 6 4 387 211 Baylor, Father Ryan, Pope John Paul,
Pope John Paul 2 4 130 217 6 4 285 325 Baylor, Father Ryan,
Baylor 2 4 87 143 6 4 262 156 Ensworth, Father Ryan,
Father Ryan 0 6 51 180 4 6 212 223

Division II, Class AA, West Region
West Region Overall West Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
MUS 3 0 91 38 10 0 319 107 Briarcrest, Christian Brothers, St. Benedict,
Briarcrest 2 1 81 41 7 3 321 176 Christian Brothers, St. Benedict,
Christian Brothers 1 2 76 50 7 3 337 169 St. Benedict,
St. Benedict 0 3 0 119 3 7 125 301